Auto jak nowe – co zrobić, żeby samochód błyszczał?

Jeśli chcesz, żeby twoje auto odzyskało dawny blask, wystarczy zebrać odpowiednie akcesoria i kosmetyki, poświęcić trochę czasu oraz energii. Odnowę lakieru samochodowego warto jednak zacząć od teorii, żeby uniknąć błędów w praktyce.

Część kierowców traktuje swoje samochody jak narzędzie, którego zadaniem jest przewiezienie właściciela z punktu A do punkt B. Niemniej chyba każdy lubi, kiedy jego auto lśni, a nadwozie pozbawione jest wszelkich wgnieceń, rys i zabrudzeń. Jak to osiągnąć?

Najpierw do warsztatu

Pierwszym krokiem do pielęgnacji auta jest pozbycie się wszelkiego rodzaju wgnieceń oraz zarysowań. Niestety, jeżdżąc po mieście trudno ustrzec się obcierek, a nawet jeśli sami pozostaniemy czujni, ktoś może przytrzeć nas na parkingu. Odradzamy własnoręczne prace blacharskie, ponieważ wszelkiego rodzaju chałupnicze próby naprawy wgnieceń zazwyczaj kończą się niepowodzeniem. Podobnie jest z głębokimi rysami. Polerowanie szmatką z mikrofibry jest dobre na delikatne ryski, ale w celu usunięcia poważniejszych „blizn” należy udać się do sprawdzonego lakiernika.

Kosmetyki dla samochodu

Wbrew pozorom popularny płyn do naczyń nie jest idealnym sposobem na dokładne umycie naszego auta. Żeby zadbać o nasz pojazd w każdym calu, najlepiej oddać go w ręce profesjonalistów. Jednym z najlepszych rozwiązań jest nałożenie ceramicznej powłoki ochronnej na karoserię auta.  Pozwala ona ochronić lakier i jednocześnie nadaje mu efektownego szklistego wyglądu. O szczegóły warto zapytać specjalistów z serwisu Auto GT.

Auto detailing krok po kroku

Efektowny wygląd od zewnątrz to nie koniec pielęgnacji auta. Kiedy lakier samochodowy się lśni, czas zająć się wnętrzem. Szczegółowe czyszczenie wszystkich zakamarków samochodu to tzw. auto detailing. Zaczynamy od wyrzucenia gromadzonych w pojeździe śmieci oraz gruntownego odkurzenia całego wnętrza. Dywaniki najlepiej wytrzepać, wyprać i wysuszyć. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z car detailingiem, warto wyposażyć się w prosty zestaw startowy, ponieważ kluczem jest używanie właściwych preparatów do konkretnych materiałów. Niezbędna będzie oczywiście mikrofibrowa szmatka. Na koniec przypominamy o takich zakamarkach jak żeberka nawiewu, gdzie często gromadzą się grzyby, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Hyundai IONIQ 5 2025: Nowe Wersje i Większe Akumulatory

Hyundai IONIQ 5 2025: Nowe Wersje i Większe Akumulatory

Hyundai Motor Poland ogłosił cennik modelu IONIQ 5 na 2025 rok, który przeszedł szereg udoskonaleń. Model otrzymał akumulatory o większej pojemności, obniżono ceny od 5000 do 25 000 zł, a także pojawiła się sportowa wersja N Line inspirowana modelem IONIQ 5 N....

czytaj dalej
Hyundai przedłużył dopłaty do elektryków dla firm

Hyundai przedłużył dopłaty do elektryków dla firm

Na początku września wstrzymano dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych na firmę w ramach programu MÓJ ELEKTRYK. Polski rynek pojazdów bezemisyjnych wstrzymał się z zakupami, ponieważ nie wiadomo, kiedy ruszy nowy program ani na jakich zasadach będzie funkcjonował....

czytaj dalej
Nowy Hyundai TUCSON – duża suma małych zmian

Nowy Hyundai TUCSON – duża suma małych zmian

Na początku czerwca w okolicach Częstochowy odbyły się jazdy prasowe nowym Hyundaiem TUCSON-em. Na terenie lotniska Rudniki zaprezentowano najnowsze wcielenie czwartej generacji modelu, który pozostaje bestsellerem marki w Polsce i w Europie. Oto, co się w nim...

czytaj dalej